Finał Spławikowych Mistrzostw Okręgu PZW w Elblągu w roku 2023

W dniach 17 i 18 czerwca 2023 roku odbyła się druga część Spławikowych Mistrzostw Okręgu PZW w Elblągu. Tym razem rywalizowali zawodnicy w kategorii seniorów, kadetów U15 oraz juniorów U20. Z powodu wydzierżawienia, przez Urząd Miasta, części Bulwaru Zygmunta Augusta prywatnemu dzierżawcy, nie mogliśmy usytuować sektorów tak jak wcześniej planowaliśmy, co powodowało utrudnienia dla zawodników i organizatorów. Nie mniej jednak wypracowana przez lata, w naszym Okręgu, dobra relacja pomiędzy organizatorami, sędziami i zawodnikami spowodowała, że atmosfera była dobra i koleżeńska. Zawdzięczamy to dobrej pracy koordynatora dyscypliny spławikowej Grzegorza Grygi oraz grupie sędziów i organizatorów zawodów okręgowych. Martwi jedynie fakt, że tylko 10 kół naszego Okręgu wystawiło co najmniej 3 reprezentantów w poszczególnych kategoriach co pozwoliło zaliczyć ich do rywalizacji drużynowej. Bezkonkurencyjne Koło PZW w Gronowie Elbląskim wystawiło reprezentantów we wszystkich 7 kategoriach i zwyciężyło. Wiceprezes ds. Sportu Przemysław Klarecki otworzył zawody w dniu 17 czerwca oraz zakończył je 18 czerwca wręczając nagrody zwycięzcom, w towarzystwie członka Zarządu Okręgu Andrzeja Kozłowskiego, Prezesa Zarządu Koła w Nowym Stawie. Sędziowali: Ryszard Kisiel SKK– Sędzia Główny, Iwona Smilgin SKK – Sędzia Sekretarz oraz sędziowie sektorowi: Piotr Jarzyński, Edward Marciniak i Grzegorz Staniucha. Dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach udział w Mistrzostwach Polski stoi otworem.

Wyniki zawodów.


Notatkę sporządziła Iwona Smilgin

1 zawody spinningowe teamów z cyklu Grand Prix Okręgu 2023/2024 - relacja

1stgpp2023W dniu 11.06.2023 r. na Martwej Wiśle w m. Trzcinisko zostały rozegrane 1 zawody spinningowe teamów z cyklu Grand Prix Okręgu 2023/2024. Na starcie stanęło 33 z 34 zgłoszonych teamów.
Pogoda była słoneczna ale bardzo wietrzna. Wzmagający się wiatr utrudniał w dużym stopniu pracę zawodników jak też sędziów i organizatorów. Sędziowali: Ryszard Kisiel SKK -Sędzia główny, Iwona
Smilgin SKK – Sędzia Sekretarz, Piotr Jarzyński SKO – Sędzia Sektorowy oraz Sędziowie Miarowi – Edward Marciniak SKP i Jan Cybulski SKP. Prawdopodobnie warunki pogodowe spowodowały, że
wyniki nie były zadawalające i wiele teamów skończyło zawody z zerowym wynikiem. Oprócz okoni złowiono 4 jazie, 2 sandacze i 4 szczupaki. Po obliczeniu wyników, posiłku i ogłoszeniu wyników
nastąpiło wręczenie pucharów trzem najlepszym teamom, którego, w imieniu Zarządu Okręgu, dokonał członek ZO Ryszard Kisiel.
Organizatorzy i sędziowie zadbali o dokładne uprzątnięcie miejsca zbiórki zawodników.

Wyniki rywalizacji


Notatkę sporządziła Iwona Smilgin.

Feederowe Mistrzostwa Okręgu 3-4.06.2023 r. – relacja.

W dniach 3 i 4 czerwca 2023 r. na jeziorze Barlewickim w Sztumie odbyły się Feederowe Mistrzostwa Okręgu PZW w Elblągu na rok 2023 r. Współorganizator zawodów, Zarząd Koła PZW nr 25 w Sztumie, dla bezpieczeństwa i komfortu zawodników wyłączył na czas zawodów teren z wędkowania indywidualnego. Zawody, w imieniu Zarządu Okręgu, otworzył członek ZO PZW w Elblągu, Prezes Zarządu Koła PZW nr 25 w Sztumie Arkadiusz Dorna. Pogoda dopisała, ryba współpracowała a miła, koleżeńska atmosfera pozostająca w zgodzie ze sportową rywalizacją spowodowała, że zawody należy uznać za udane.
Rywalizowało 16 zawodników, 7 zgłoszonych przez Zarządy Kół jako mistrzów kół oraz 9 z listy Grand Prix Okręgu 2022.
Teren zawodów został przygotowany przez gościnne Koło nr 25 w Sztumie. Sędzia Główny Norbert Kukliński SKK przedstawił komisję sędziowską oraz wzorcowo przeprowadził odprawę. Wyniki były poniżej spodziewanych ale łowisko zostało ocenione przez koordynatora dyscypliny feederowej za bardzo dobre.
Po odczytaniu wyników przez sędziego głównego nagrody wręczyli: Wiceprezes ZO ds. Sportu Przemysław Klarecki oraz członek Zarządu Okręgu, Prezes Koła PZW nr 25 w Sztumie, Arkadiusz Dorna.

Wyniki feederowych Mistrzostw Okręgu PZW w Elblągy w roku 2023.


Notatkę sporządziła Iwona Smilgin.

„Puchar Warmii i Żuław” - relacja

350642340 636827838492236 520679303074194026 nW dniu 28.05.2023 r. na Kanale Roboczym Elektrowni Wodnej w Pierzchałach odbyły się towarzyskie zawody pn. „Puchar Warmii i Żuław”. Zawody zostały zorganizowane przez Okręg PZW w Elblągu przy ogromnym współudziale koła nr 10 w Braniewie.

W zawodach rywalizowało 41 zawodników i zawodniczek, którzy startowali w trzech sektorach, bardzo zróżnicowanych pod względem zasobności w ryby. Podczas zawodów dominowały płocie i leszcze, i to one zapewniały doskonałe wyniki. Ponadto poławiano krąpie i ukleje, a także okonie. Zawody odbywały się na żywej rybie, tak więc po zważeniu wszystkie ryby powróciły w dobrej kondycji z powrotem do wody.

Rywalizację wygrał Krzysztof Dzięgielewski, drugie miejsce zajął Kazimierz Harnatkiewicz, trzeci był natomiast Piotr Jurkowski. Zawodnicy odebrali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe od Wiceministra Aktywów Państwowych Andrzeja Śliwki, który objął patronatem honorowym to wydarzenie.

Partnerem wydarzenia była Krajowa Grupa Spożywcza S.A.

 

Sporządził Grzegorz Staniucha

Spławikowe Mistrzostwa Okręgu w kategoriach Kobiety, U25, 55+, 65+ - relacja

mo2023SPŁAWIKOWE MO I TURA…
Sobota 20 maja br. była dniem rozegrania I Tury Spławikowych Mistrzostw Okręgu Elbląg 2023. Tradycyjnie zawody te rozgrywane były na rzece Elbląg w Elblągu przy Bulwarze Zygmunta Augusta. Ogółem wystartowało 26 zawodników i zawodniczek, którzy przez cztery godziny łowili głównie krąpie, leszcze, płocie i okonie. Ryby brały przez cały czas zawodów przez co zawodnicy mieli dużo roboty. Po ustalonym czasie do pracy przystąpili sędziowie, którzy też mieli dużo roboty z ważeniem ryb, które natychmiast w bardzo dobrej kondycji wróciły do wody. Ogółem złowiono 326,42 kg a najlepszy wynik tego dnia to 20,97 kg. Zawodnicy startowali w czterech kategoriach. Szczegółowe informacje będą podane po zakończeniu II Tury, który odbędzie się w niedzielę 21 maja tj. jutro.

elspinecotubisPSSteam poland logo kolor transparentpls logo kolor transparent ok