XIV plażowe Mistrzostwa Polski - relacja

14MP tubisyW dniach 24-26 maja odbyły się XIV plażowe Mistrzostwa Polski, zaliczane do cyklu rocznego Grand Prix Polski.  Trzy dni rywalizacji w pięciogodzinnych turach, 33 zawodników i jak się okazało rybne majowe plaże półwyspu helskiego, dały wiele radości wędkarskiej z połowów i rywalizacji sportowej. W ciągu trzech pięciogodzinnych tur łącznie złowiono 513 ryb z czego przeważająca większość to płastugi. Niestety z porządanymi przez wędkarzy o tej porze roku belonami było jak na lekarstwo.

Organizacją zawodów zajął się  Główny Kapitanat Sportowy PZW, przy bardzo dużym , a wręcz znaczącym zaangażowaniu kolegów z Okręgu PZW Poznań, co dało naprawdę efekt dobrze zorganizowanych zawodów, a bazą zawodów była Willa Pomorzanka Ewy i Grzegorza Turskich.

Cała rywalizacja i sprawne licznie punktów oraz klasyfikacji generalnej oczywiście nie było by możliwe bez aktywnej i ciężkiej pracy wszystkich sędziów obsługujących zawody. Nowością w zawodach plażowych PZW był elektroniczny system zgłaszania złowionych ryb, który okazał się "strzałem w dziesiątkę", czyli szybko, sprawnie i bez większych problemów.

Okręg PZW w Elblągu reprezentowało 6 zawodników, którzy stworzyli dwie drużyny trzyosobowe i osiągneli nastęujące wyniki:

1 Drużyna PZw Okręg Elbląg - 6 miejsce drużynowo, w składzie:

- Michał Abramczuk - 6 miejsce indwidualnie

- Piotr Badełek - 9 miejsce indwidualnie

- Szymon Dąbrowski - 27 miejsce indwidualnie

2 Drużyna SKW Tubis - 3 miejsce drużynowo, w składzie:

- Przemysław Klarecki - 4 miesce indywidualnie

- Maciej Łączkowski - 14 miesce indywidualnie

- Słąwomir Kostuch - 15 miesce indywidualnie

 Po szczegółowe wyniki zapraszam do linków poniżej:

 

elspinecotubisPSSteam poland logo kolor transparentpls logo kolor transparent ok