Nadleśnictwo zaporowo zaprasza - 27 kwietnia 2024 WIELKIE SPRZĄTANIE

Logo Wielkie Sprzątanie 2024Serdecznie zapraszamy, tego dnia ponawiamy naszą akcję sprzątania otaczającego nas Świata.
W roku ubiegłym akcja „Wielkiego Sprzątania” skupiła ok 500 osób – wolontariuszy, którzy wzięli udział w nieprostym zadaniu posprzątania rzeki Pasłęki od Płoskinia Młyn do Zalewu Wiślanego. W tym roku ponawiamy społeczną akcję i prośbę o przyłączenie się do pracy na rzecz otaczającej nas przyrody, ale na całym obszarze działania administracyjnego Nadleśnictwa Zaporowo.

Dnia 27 kwietnia rozpoczynamy akcje od godziny 8:00 w 14 miejscach naszego regionu. Będziemy wydawać worki na śmieci oraz instrukcje jaki obszar możemy posprzątać. Wydawanie worków trwać będzie do godziny 10:00.
PEŁNE WORKI WRACAJĄ DO MIEJSCA POBRANIA WORKA.

Zaproszenie na X PIELGRZYMKĘ WĘDKARZY NA JASNĄ GÓRĘ.

zaproszenie 2024Sanktuarium Jasnogórskie wraz Okręgiem PZW w Częstochowie organizuje X PIELGRZYMKĘ WĘDKARZY NA JASNĄ GÓRĘ.

Mamy zaszczyt zaprosić: wszystkich wędkarzy wraz z rodzinami, sympatyków wędkarstwa i przedstawicieli organizacji wędkarskich.

Wszystkich którzy wyrażą chęć uczestniczenia, informujemy że Pielgrzymka rozpocznie się 27.04.2024 roku Mszą Świętą w Kaplicy Matki Boskiej o godzinie 11:00. Po oficjalnych uroczystościach odbędzie się spotkanie w auli o. Kordeckiego

Istnieje możliwość uczestniczenia dzień wcześniej w Apelu Jasnogórskim o godzinie 21: 00, podczas, którego można będzie wyeksponować Swoje Sztandary podczas transmisji telewizyjnej.

Odłowy tarlaków szczupaka

Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Elblągu w dniu 02.03.2024 r. planuje rozpocząć odłowy tarlaków szczupaka w obwodzie rybackim jeziora Drużno na kanale Kanał Elbląski nr 5. Termin rozpoczęcia odłowów może ulec nieznacznemu przesunięciu z uwagi na zmienne warunki atmosferyczne.

Z poważaniem

Grzegorz Staniucha

Informacja

Informuję, że do dnia 05.02.2024r. Zarządy Kół PZW mogą składać do Biura Zarządu Okręgu wnioski dotyczące ilości przyznania do dyspozycji członków koła zezwoleń na amatorski połów ryb z brzegu w terenie rezerwatu przyrody jez. Drużno na rok 2024.
Wymiana zezwoleń wynika z decyzji Wojewódzkiego Konserwatora Przyrody w Olsztynie z 2006 r. Zezwolenia zostaną rozdysponowane - z uwzględnieniem wniosków otrzymanych z kół i na podstawie stosownej uchwały Zarządu Okręgu – począwszy od dnia 26.02.2024r.
Wszystkie zezwolenia będą podpisane przez osobę upoważnioną przez Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Olsztynie oraz osoby upoważnione przez Zarząd Okręgu PZW w Elblągu i opatrzone hologramem. Warunkiem odbioru nowych zezwoleń przez osoby upoważnione przez zarządy kół jest zdanie starych zezwoleń.
Przypominam, że warunkiem wędkowania na terenie jez. Drużno objętym zezwoleniem jest posiadanie karty wędkarskiej i aktualnego zezwolenia uprawnionego do rybactwa tj. Okręgu PZW w Elblągu.

Informację sporządził w dniu 25.01.2024r.:

Krzysztof Cegiel

 

elspinecotubisPSSteam poland logo kolor transparentpls logo kolor transparent ok