Festiwal Wędkarski - 14-15 października 2023 - Targi Kielce

Plakat FestiwaluNajnowsze propozycje sprzętów wędkarskich, wędkarskie rzemieślnictwo, giełda sprzętów używanych (i nie tylko), a ponadto integracja miłośników wędkarstwa z całej Polski. To wszystko czekać będzie na uczestników Festiwalu Wędkarskiego, który w weekend, 14-15 października 2023 roku, trwać będzie w Targach Kielce. Tutaj każdy wędkarz poczuje się jak ryba w wodzie!

Obok stoisk producentów sprzętów wędkarskich pojawią się stanowiska wędkarskich rzemieślników. Chętni będą mogli kupić wykonane przez nich ręcznie akcesoria, ale też dowiedzieć się nieco więcej na temat samego procesu ich tworzenia.

Wielu amatorów łowienia ryb z pewnością przyciągnie wędkarski „second hand” – wszyscy zainteresowani będą mogli wystawić używane lub nowe rzeczy, z których nie korzystają, a także kupić przydatne akcesoria od innych wędkarzy.

Festiwal Wędkarski odwiedzą również ciekawi prelegenci. W tym gronie znaleźli się m.in. Adam Tański, ichtiolog z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie i prowadzący telewizyjny magazyn wędkarski „Kołowrotek” oraz Bogdan Wziątek z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Kto na Festiwalu znajdzie coś dla siebie? Z pewnością każdy miłośnik wędkarstwa, ale też wszyscy ci, którzy dopiero rozważają dołączenie wędkarstwa do palety swoich hobby. Wydarzenie przygotowano też z myślą o integracji środowiska wędkarskiego w Polsce.

Organizatorem Festiwalu Wędkarskiego jest Polski Związek Wędkarski!

Relacja ze spotkania integracyjnego członków zarządów kół PZW połączonych z zawodami wędkarskimi.


W dniu 6.08.2023 r., w Piórkowie nad Zbiornikiem Pierzchalskim, Zarząd Okręgu, wraz z Zarządem Koła PZW w Braniewie, zorganizował spotkanie integracyjne połączone z zawodami wędkarskimi dla członków zarządów kół naszego Okręgu.
Możliwość spotkania się w tak cudownych okolicznościach przyrody zawdzięczamy Lasom Państwowym – Nadleśnictwu Zaporowo i Zarządowi Koła PZW w Braniewie, które wzorcowo przygotowało teren spotkania.
W spotkaniu wzięli udział:
Prezes Honorowy PZW - Tadeusz Sienkiewicz,
Honorowy Członek PZW - Lech Solarski,
Członkowie Zarządu Okręgu – Prezes Dariusz Trzciński, Sekretarz Bogusław Gozdowski, Wiceprezes ds. Młodzieży Teresa Konopka, Wiceprezes ds. Sportu Przemysław Klarecki, Członek Prezydium ZO Marcin Stańczyk, Członek ZO Ryszard Kisiel, Członek ZO Andrzej Wesołowski,
oraz przedstawiciele Zarządów Kół PZW – ZNP Elbląg, Chruściel, Pasłęk, Pieniężno, Nr 34, Policja Elbląg, Braniewo, Elektrociepłownia Elbląg, Dzierzgoń, Sielanka Elbląg, Susz Twister.
Biuro ZO reprezentowała Iwona Smilgin.

W dniu 14.08.2023 r. biuro Okręgu PZW w Elblągu będzie nieczynne.

Informujemy, że w dniu 14.08.2023 r. biuro Okręgu PZW w Elblągu będzie nieczynne.

MRiRW Wyjaśnienia dla ZG PZW dot egzaminów na Kartę wedkarską

wyjasnienieDotyczy: uznawania zaświadczeń o przeprowadzonym egzaminie na kartę wędkarską


W nawiązaniu do pisma zawierającego wątpliwości dotyczące uznawania przez starostę zaświadczenia o złożonym z pozytywnym wynikiem egzaminie na kartę wędkarską, który został przeprowadzony przez komisję egzaminacyjną działającą na terenie innego powiatu, przedstawiam poniżej wyjaśnienia w tym zakresie.


Przepis art. 7 ust. 5 ustawy z dnia 18 kwietnia 1985 r o rybactwie śródlądowym (Dz. U. z 2022 r. poz. 883) stanowi, iż kartę wędkarską wydaje starosta właściwy za względu na miejsce zamieszkania zainteresowanej osoby, która złożyła z wynikiem pozytywnym egzamin ze znajomości zasad i warunków ochrony i połowu ryb przed komisją egzaminacyjną. Uprawnioną do powołania komisji egzaminacyjnej, zgodnie z art. 7 ust. 7a przedmiotowej ustawy jest organizacja społeczna, której statutowym celem jest działanie na rzecz ochrony ryb oraz rozwoju amatorskiego połowu ryb, w odniesieniu do której szczegółowe zasady określono w przepisach wykonawczych do ustawy. Regulacje ustawowe literalnie dotyczą właściwości miejscowej starosty i nie odnoszą się do miejsca powołania komisji egzaminacyjnej czy przeprowadzania egzaminu.

Nowe Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 12 lipca 2023r.

Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Elblągu informuje, że w dniu 27.07.2023r. wejdzie w życie nowe Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 12 lipca 2023r. w sprawie szczegółowych warunków ochrony i połowu ryb w powierzchniowych wodach śródlądowych (Dz.U. 2023 poz. 1373). Pełna treść rozporządzenia dostępna pod linkiem:
https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20230001373

Informację sporządził: Krzysztof Cegiel

 

elspinecotubisPSSteam poland logo kolor transparentpls logo kolor transparent ok