Relacja z Okręgowych Zawodów dla Sędziów Dyscyplin Wędkarskich – Zakrzewko 1 – 7.04.2024 r.

zawody dla sedziow 7042024Zawody odbyły się w dniu 7.04.2024 r. w jednym sektorze jako zawody jednoturowe. Udział wzięło 13 zawodniczek i zawodników z Kół PZW: Młynary, Kwidzyn, Orneta, Stegna, Sztutowo, Kisielice i Zamech Elbląg.
Uczestników zawodów przywitał Przewodniczący Okręgowego Kolegium Sędziowskiego Maciej Smilgin, Sędzia Główny zawodów, który przedstawił pozostałych członków komisji sędziowskiej i rozpoczął szkolenie z zakresu nowych zasad organizacji sportu wędkarskiego PZW. Omówił nowe zasady weryfikacji sędziów wędkarskich oraz nowości w zasadach organizacji zawodów w poszczególnych dyscyplinach wędkarskich. Uczestnicy szkolenia otrzymali ,opracowane przez Przewodniczącego OKSędz., materiały szkoleniowe w postaci wyciągów z aktualnych ZOSW, wzory dokumentów pomocne przy organizacji zawodów sportowych. Po dyskusji rozpoczęła się odprawa z zawodnikami. Następnie Sędzia Sektorowy Norbert Kukliński omówił teren zawodów i warunki wędkowania. Zawody trwały do godz. 13.00. Po zakończeniu zawodów i ogłoszeniu wyników, Wiceprezes ds. Sportu ZO wręczył nagrody i puchary zwycięzcom i zaprosił uczestników na ciepły posiłek.
Zwyciężyli:
1 miejsce – Dawid Horbów – Koło Młynary – 2030 pkt.
2 miejsce – Krzysztof Piłkowski – Koło Kwidzyn – 1890 pkt.
3 miejsce – Andrzej Piatczyc – Koło Orneta – 1605 pkt.
Notatkę sporządziła Iwona Smilgin Sekretarz OKS Elbląg.

Wyniki 3 GPO Spinningowych Teamów

Wyniki z 3 Wędkarskich Zawodów Spinningowych Teamów rozegranych w dniu 05.11.2023 r. rz. Nogat m. Jazowa zorganizowanych przez OKS w ELBLĄGU.

Klasyfikacja generalna po 3 zawodach Spinningowych Teamów

Jednocześnie informujemy, iż 10 najlepszych teamów weźmie  udział w spotkaniu wędkarskim na j.Drużno w dniu 10.12.2023r.

 

Wiceprezes ZO PZW w Elblągu ds sportu

Przemysław Klarecki

Zakończenie Feederowego cyklu Grand Prix Okręgu 2023r.

 feedergpoW dniu 22.10.2023 r. na rzece Elbląg w Elblągu zostały rozegrane 3 zawody feederowe z cyklu Grand Prix Okręgu, po których nastąpiło rozliczenie klasyfikacji generalnej cyklu. Mimo wysokiego stanu wody i niekorzystnych prognoz zawody udało się rozegrać.  Zawody zostały rozegrane w 2 czternastoosobowych sektorach. Rywalizacja była zaciekła ponieważ zawodnicy walczyli o zakwalifikowanie się do przyszłorocznych Feederowych Mistrzostw Okręgu.
Zarząd Okręgu oraz Okręgowy Kapitanat Sportowy dziękuje Kołu PZW w Pasłęku, współorganizatorowi zawodów, za przygotowanie terenu i sędziowanie w zawodach. Nagrody w zawodach wręczyli Wiceprezes ZO ds. Sportu Przemysław Klarecki i Sędzia Główny zawodów Norbert Kukliński.

 

TRZECIE FEEDEROWE ZAWODY OKRĘGU PZW w ELBLAGU

FEEDEROWE GRAND PRIX OKRĘGU PZW W ELBLAGU

Relacja z zawodów okręgowych z cyklu Spławikowe Grand Prix Elbląga 2023 w dniu 15.10.2023 r.

IMG20231015153010 01W dniu 15 października 2023 r. na rzece Elbląg w Elblągu odbyły się 4 zawody spławikowe z cyklu Grand Prix Okręgu 2023, po czym nastąpiła klasyfikacja generalna całego cyklu, w poszczególnych kategoriach.
W zawodach wzięło udział 29 z 32 zawodników uprawnionych do startu. Pogoda była niesprzyjająca, było zimno i bardzo wietrznie, ale nie przeszkodziło to zawodnikom w zaciętej ale sportowej rywalizacji. Walka była o zakwalifikowanie się najlepszych do startu w Spławikowych Mistrzostwach Okręgu w 2024 roku. Jak widać po zamieszczonych niżej wynikach z rybą nie było źle. Jeżeli można na coś narzekać to na niewielki udział w całym cyklu zawodników z kategorii: kadetów, juniorów, młodzieży i kobiet. Mamy nadzieję na poprawę sytuacji w przyszłym sezonie.
Nagrody w 4 zawodach, jak również puchary na zakończenie cyklu, wręczał, przybyły specjalnie na tą okoliczność, Prezes Zarządu Okręgu PZW w Elblągu Dariusz Trzciński, który gratulował zwycięzcom oraz dziękował sędziom i organizatorom.
Zarząd Okręgu, jak też Okręgowy Kapitanat Sportowy, dziękuje Zarządom Kół PZW Sielanka Elbląg, Pasłęk i Stegna za współorganizację poszczególnych zawodów z cyklu. To była naprawdę dobra robota.
Na szczególne wyróżnienie zasługuje Zarząd Koła PZW w Stegnie, który bez uprzedniej deklaracji, świetnie zorganizował zawody w dniu 24.09.2023 roku, kiedy trzeba było, z przyczyn organizacyjnych, przenieść zawody na inną wodę.

 4 zawody splawikowe z cyklu Grand Prix Okręgu 2023

SPLAWIKOWE GRAND PRIX OKREGU PZW w ELBLAGU


Notatkę sporządziła Iwona Smilgin.

Wyniki z 2 zawodów z cyklu Teamowe Grand Prix Okręgu

gpo temayW dniu 8 października br. na rzece Nogat w miejscowości Malbork rozegrane zostały zawody spinningowe z cyklu Teamowe Grand Prix Okręgu Elbląg 2023/2024. Była to druga edycja tych zawodów, w której wystartowało 28 teamów łowiących głównie szczupaki i okonie oraz trafił się jeden kapitalny sum dł. 153 cm. Wszystkie ryby zmierzone przez sędziów wróciły natychmiast do wody.

Wyniki z 2 zawodów z cyklu Teamowe Grand Prix Okręgu 2023/2024 rozegranych w dniu 08.10.2023 r. na rzece Nogat w miejscowości Malbork zorganizowanych przez OKS w ELBLĄGU

KLASYFIKACJA GRAND PRIX TEAMÓW OKRĘGU PZW w ELBLĄGU 2023/2024

elspinecotubisPSSteam poland logo kolor transparentpls logo kolor transparent ok