Czwarte Teamowe Grand Prix Okręgu - finał sezonu 2023

Okręgowy Kapitanat Sportowy przy Zarządzie Okręgu PZW w Elblągu informuje, że czwarte okręgowe zawody spinningowe z cyklu „Teamowe Grand Prix Okręgu 2023” odbędą się 05.05.2024 na rzekach Szkarpawa, Wisła  Królewiecka i Tuga.

Zawody rozgrywane będą z łodzi w 1 sektorze. Sektor został wyznaczony następująco:

Na rzece Szkarpawie od km 8 (Chorążówka) do km 23 (Osłonka)

Na rzece Wiśle Królewieckiej – od ujścia do Szkarpawy do mostu drogowego w Sztutowie

Na rzece Tudze – od mostu drogowego w miejscowości Żelichowo do południowej ściany wrót sztormowych w miejscowości Tujsk.

 

Team we własnym zakresie zabezpiecza łódź zgodną z ZOSW i Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z 5.11.2010 r. w sprawie wymagań technicznych i wyposażenia statków żeglugi śródlądowej

1 Feederowe Zawody z cyklu Grand Prix Okręgu 2024

 Zarząd Okręgu PZW w Elblągu zaprasza do wzięcia udziału w 1 Feederowych Zawodach z cyklu Grand Prix Okręgu 2024, zawody odbędą się w dniu 28.04.2024r. Miejscem rozegrania imprezy będzie Kanał Jagielloński. Zbiórka uczestników na Parkingu przy ujściu Kanału Jagiellońskiego do rzeki Nogat (Mapa Poniżej).
Prosimy o zgłaszanie się zawodników w nieprzekraczalnym terminie do dnia 25.04.2024r. drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do godziny 15:00. Tego samego dnia na stronie Okręgu zostanie opublikowana lista startowa zawodników.
Wszelkie pytania dotyczące zawodów prosimy kierować do kol.Norbert Kukliński tel:603 254 126.
Liczba miejsc ograniczona (45 zawodników) decyduje kolejność zgłoszeń.
Zawody zostaną rozegrane w jednej 5-godzinnej turze wg obowiązującego regulaminu feederowego GPO. Losowanie sektorów oraz wyniki zawodów zostaną przeprowadzone w oparciu o program komputerowy.

Komunikat nr 1 - pierwszych spławikowych zawodach wędkarskich z cyklu Grand Prix Okręgu 2024


Zarząd Okręgu PZW w Elblągu wraz z Zarządem Koła PZW nr 14 w Pasłęku  zaprasza do wzięcia udziału w pierwszych spławikowych zawodach wędkarskich z cyklu Grand Prix Okręgu 2024
które odbędą się  w dniu 14.04.2024 r. na  Jeziorku Miejskim w Pasłęku
Dokładne miejsce rozlokowania sektorów zostanie podane na odprawie.
UWAGA:
Ryby złowione w zawodach zostaną wypuszczone do wody.
W trakcie zawodów obowiązuje ilość zanęty – maksymalnie 17 litrów gotowej do użycia.
Limit używanych przynęt pochodzenia zwierzęcego wprowadzanych do zanęty wynosi 2,5 litra na jedną turę. Maksymalna ilość larw ochotkowatych wynosi 1 litr (w tym max. 0,5 litra ochotki haczykowej). Limit czerwonych robaków (dżdżownicowate - Lumbricidae) wynosi 0,5 litra, które muszą być przedstawione do kontroli w stanie niepociętym.
Program zawodów:
-  7:00 – zbiórka zawodników
- 7:00 – 7:15  – sprawdzanie listy zawodników, losowanie stanowisk
- 7:15 – 7:25 – otwarcie zawodów, odprawa techniczna
- 7:25 – 9:00 – czas przygotowawczy
- 9:00 – 13:00 –  zawody
- 13:00 – 14:00 – ważenie ryb, praca komisji sędziowskiej
- 14:00 – 15:00 – zakończenie zawodów, ogłoszenie wyników, posiłek
Prosimy o zgłaszanie się zawodników w nieprzekraczalnym terminie do dnia 11.04.2024 r. na adres e-mail – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  .

Komunikat nr 2 dla SPŁAWIKOWYCH ZAWODÓW DLA SĘDZIÓW DYSCYPLIN WĘDKARSKICH

Okręg PZW w Elblągu pragnie zwrócić uwagę na konieczność użycia zestawów transportowych z uwagi na brak możliwości bezpośredniego dojazdu na łowisko z racji trudnych warunków terenowych.

Terminarz zawodów ogólnopolskich na rok 2024

Zgodnie z informacjami przekazanymi prze Główny Kapitanat Sportowy publikujemy :

TERMINARZ IMPREZ KRAJOWYCH I MIĘDZYNARODOWYCH W DYSCYPLINACH WĘDKARSKICH NA 2024 ROK

Jednocześnie Okręgowy Kapitanat Sportowy informuje, iż do 15 grudnia 2023r. zostanie przygotowany terminarz wędkarskich imprez okręgowych, na podstawie których koła PZW okręgu elbląskiego będą mogły zaplanować swoje zawody wędkarskie.

 

Wiceprezes ZO PZW w Elblągu ds sportu

Przemysław Klarecki

elspinecotubisPSSteam poland logo kolor transparentpls logo kolor transparent ok